PRIVATUS DETEKTYVAS ROMUALDAS: MELAGIAI IR NUSIKALTĖLIAI JO BIJO – DEMASKUOS VOS PER KELIAS MINUTES

PRIVATUS DETEKTYVAS ROMUALDAS: MELAGIAI IR NUSIKALTĖLIAI JO BIJO – DEMASKUOS VOS PER KELIAS MINUTES

Jis pažįsta jus geriau, nei jūs pats save. Vos kelios minutės pokalbio ir jis pasakys, ar meluojate. Pasiklausęs, kaip dėliojate sakinius ir panagrinėjęs jūsų kūno kalbą, netruks nustatyti, kokio tipo žmogus esate ir kaip su jumis bendrauti. Pasitelkęs specialius derybų metodus išgaus iš jūsų tiesą, net jei labai nenorite jos atskleisti. Ir visa tai padarys be poligrafo ar kitokių aparatų, tiesiog pasitelkęs mokslą ir savo žinias. Ne, tai ne Džeinas iš serialo „Mentalistas“. Tokius sugebėjimus naudodamas kasdien dirba Romualdas Zaleckis – privatus detektyvas, profailingo ir kietų derybų specialistas. Kaip sako pašnekovas, daugiausiai informacijos galima gauti ne renkant informaciją, o tiesiai iš dominančio žmogaus. Nors jo darbas nėra 100 procentų tikslus, tačiau, kaip ir Džeinui, R. Zaleckiui dažniausiai pavyksta nustatyti kaltą asmenį ar darbdaviui nurodyti, kuris darbuotojas netiks siūlomoms pareigoms užimti. Pašnekovas atvirai pasakoja apie žmonių ypatybes, Lietuvos prezidentų psichotipus bei savo darbo subtilybes.

 

Skaityti toliau

 

Privatūs detektyvai - naujos teisinės galimybės asmenims ginti savo teises

Privatūs detektyvai - naujos teisinės galimybės asmenims ginti savo teises

Lietuvoje pradėjo savo veiklą nauji teisinių paslaugų subjektai – privatūs detektyvai. 2016 m. sausio 1 d. įsigaliojus LR Privačios detektyvinės veiklos įstatymui, pirmieji detektyvai įstatymo nustatyta tvarka išsilaikė kvalifikacinius egzaminus ir gavo detektyvų veiklos pažymėjimus. Trumpai apžvelkime įstatymo leidėjo įtvirtintas teisinių paslaugų reguliavimo naujoves.

Faktinių aplinkybių konstatavimas – viena iš privačių detektyvų teikiamų paslaugų

Faktinių aplinkybių konstatavimas – viena iš privačių detektyvų teikiamų paslaugų

Faktinių aplinkybių konstatavimas, dažnai kitaip dar vadinamas „teisine fotografija“, yra įstatymo nustatytų teisinių paslaugų subjektų atliktas informacijos fiksavimas faktinių aplinkybių konstatavimo protokole ar kitame laisvos formos dokumente. Faktinių aplinkybių konstatavimo tikslas yra padėti asmenims greitai surinkti įrodomąją galią turinčius įrodymus įvairiose veiklos srityse ar situacijose. Tai pasiekiama tiksliai ir objektyviai užfiksuojant tam tikras bylai reikšmingas aplinkybes, smulkiai aprašant aplinkybes, daiktų ar turto būklę, fiksuojant bet kokius objektyviai matomus arba girdimus įrodymus, įvykių aplinkybes. Faktinės aplinkybės papildomai gali būti fiksuojamos ir kitomis vaizdo ar garso įrašymo priemonėmis. Toks teisinių paslaugų subjektų parengtas dokumentas yra įstatymo nustatyta informacijos fiksavimo priemonė, todėl ja gali būti remiamasi nagrinėjant įvairius ginčus, reiškiant pretenzijas, ginantis nuo nepagrįstų ar nesąžiningų kito asmens reikalavimų.